Tipy na výlety

Zde najdete zajímavé inspirace k trávení volného času v našem nejbližším i vzdálenějším okolí. Naši lokalitu protíná spousta tras (turistických, cyklistických i hipostezek). Je tu mnoho kulturních i přírodních památek a pro sportovce široká nabídka různých sportů (bazény, horolezectví, windsurfing, paragliding,...).       

 

Nabídka je rozdělena do těchto kategorií:

                                   

                   

Stezky jsou okružní, hvězdicové i jednosměrné. Můžete si i sami naplánovat trasu a my ji s Vámi projedeme na koních.

Ratibořicím jsme věnovali samotnou část, protože je to místo mnoha výchozích akcí, velkého kulturního zážitku a především naším nejčastěji navštěvovaným místem. Většina našich klientů vyhledává právě trasu Litoboř - Ratibořice a zpět (cca 6km), která vede nejprve lesem, poté přes řeku na Pohodlí a dále k Viktorčinu splavu (další brod), Starému Bělidlu, Mlýnu a kamené Babičce, kde je možnost občerstvení. Poslední část vede na louce pod zámkem, kterou část klientů pojme jako oddychovou a přenese se časem zpět a druhá část klientů si zde ráda zacválá.

Kladské pomezí je bohaté na historické památky a to nejen hrady a zámky, ale i zachovalé krásné vesničky s roubenými statky,zvonicemi, vojenská opevnění, a četná muzea.

Mezi nejžádanější rodinné celodenní výlety patří návštěva ZOO ve Dvoře Králové nad Labem. Zoologická zahrada  má bohatou sbírku afrických zvířat, spoustu nově postavených pavilonů a představuje určitě překrásný zážitek pro Vaše děti.

Další, avšak od nás trochu vzdálená možnost výletů, jsou Teplicko-Adršpašké skály. Česká přírodní rezervace protkaná unikátním systémem skalních útvarů, jezer.

TOPlist